فروش و پخش شکلات ایرانی و شکلات خارجی ، فروش به قیمت عمده با هیوا شکلات

شکلات تخته ای

فیلتر
   

شکلات تخته ای

شکلات تخته ای در سراسر جهان خوراکی مشهور و محبوبی است. شکلات ها در طعم های متفاوت از شکلات شیرین شیری گرفته تا شکلات های فوق العاده تلخ 98درصدو... و همچنین با طعم های میوه ای که از نظر ظاهر دارای شکل های متفاوتی اند مانند طرح موزاییکی، مربع مربع و... در وزن های متفاوت تولید می شود و جزء موادهای اولیه در صنعت شیرینی پزی کاربرد دارد. شکلات تخته ای یکی از پر مصرف ترین خوراکی هاست که در تهیه روکش کیک، بستنی، تهیه دونات، تزئین دسر و کیک، مغزی کیم و غیره استفاده می شود.

در اینجا با انواع شکلات تخته ای آشنا می شویم:

شکلات تخته ای سفید

شکلات سفید از کره کاکائو تهیه می شود و طعم شکلاتی چندانی ندارد و مانند وانیل نرم است به همین دلیل شکلات سفید حاوی کافئین و آنتی اکسیدان که موجود در دانه های کاکائو است نمی باشد.شکلات تخته ای سفید از 20درصد کره کاکائو،حداکثر 55درصد قند و حدود 15درصد پودر شیر درست می شود دارای رنگ سفید می باشد.

شکلات تخته ای شیری

شکلات تخته ای شیری شامل 25درصد کاکائو به علاوه شیر و مقداری شکر است.بنابراین شکلات شیری بع دلیل میزان کم کاکائو در آن بسیار شیرین تر از شکلات تلخ می باشد.شکلات شیری علاوه بر مصارف شیرینی پزی به صورت تنها قابل استفاده است و جزء یکی از محبوب ترین شکلات ها محسوب می شود.

شکلات تخته ای تلخ

شکلات تخته ای تلخ

شکلات تخته ای تلخ که به شکلات سیاه معروف است.در این نوع شکلات بجای کره شیری از کره کاکائو به مقدار 60 تا 99 درصد در آن بکاربرده شده است بهمین دلیل از طعم تلخی برخوردار است و به تنهایی قابل استفاده نیست و بهتر است با ترکیب شیر و شکر در شیرینی پزی مورد استفاده قرار گیرد.شکلات تخته ای تلخ سرشار از آنتی اکسیدان است و بین کسانی که شکلات تلخ رو میپسندند طرفدار دارد.   

نحوه آب کردن شکلات تخته ای

یکی از مهمترین تشکیلات و ساختار اصلی در انواع کیک و شیرینی طراحی و دیزاین آن می باشد.و این تزئین بکار رفته خود باعث میل و کشش افراد به آنها می شود.

آب کردن شکلات تخته ای کار چندان ساده ای نیست،لازم است قبل از یادگیری آب کردن شکلات به چند نکنه توجه داشته باشید:

-ابتدا بهتر است شکلات تخته ای را به تکه های مساوی خرد کنید که این باعث می شود شکلات بصورت یکنواخت آب شود.

-هرگز برای آب کردن شکلات تخته ای به آن آب اضافه نکنید.اگر تصمیم دارید که مایعی را(مثلا خانه غلیظ شیر) به شکلات اضافه کنید،حتما از قبل مایع را گرم کنید و به شکلالت اضاف کنید به این ترتیب شکلات بصورت یکنواخت در مایع پخش می شود.

-هنگامی که شکلات تخته ای ذوب شد بلافاصله آنرا از روی حرارت بردارید و در صورت سفت شدن دوباره می توانید شکلات را حرارت بدهید تا ذوب شود.

آب کردن شکلات تخته ای به روش بن ماری Bain -Marie

آب کردن شکلات یکی از معضلاتی است برای افرادی که می خواهند با شکلات های متفاوت کار کنند،در ابتدا کاری دشوار و سخت است اما با بکار بردن نکات مهم و کلیدی در روش بن ماری بسیار آسان می شود.

همانطور که میدانید شکلات تخته ای ها از نظر کیفیت،طعم و مواد تشکیل دهنده به گونه های متفاوتی تقسیم می شوند.در اصل ما دو نوع شکلات داریم ریل و کامپاند.در شکلات اگر از کره کاکائو اصلی استفاده شود ریل نامیده می شود و در غیراینصورت کامپاند نام دارد.

در آب کردن شکلات تخته ای هر چه قطعات شکلات بزرگتر باشند گرما و حرارت کمتر به تمام نقاط ان می رسد و از طرف دیگر هر چی دمای بیشتربه شکلات وارد شود مولکول های شکلات از بین می رود و اصطلاحا شکلات ها می سوزند.

روش بن ماری برای ذوب کردن شکلات تخته ای یک روش بسیار عالی است چون از سوختن شکلات ها جلوگیری می کند.برای این کار از دو قابلمه استفاده می شود.ابتدا در یک قابلمه آب بریزید تا به جوش آید و در قابلمه دیگر همانطور که قبلا اشاره کردیم شکلات ها را به تکه های کوچک خرد میکنیم و در ظرف میریزیم توجه داشته باشید که ظرف شکلات ها حتما باید خشک باشد و باید اندازه و قطر ظرف به اندازه ای باشد که در دهانه ظرف جآب جوش گیر کند و به هیچ عنوان نباید قطره آب و بخاری وارد ظرف شکلات ها شود و آنرا بر روی بخار آب قرار می دهیم تا ذوب شود.پیشنهاد ما برای ظرف شکلات ها پیرکس یا شیشه مقاوم در برابر گرماست تا بتوانید فاصله بین ظرف تا آب رو ببینید.

آب کردن شکلات تخته ای

 روش آب کردن شکلات سفید در مایکروویو

به غیر از روش رزماری از مایکروویو برای آب کردن شکلات تخته سفید می توانید استفاده کنید.این روش هم جواب می دهد ولی روش ایده آلی نیست چون امکان مشاهده شدن فرایند آب شدن شکلات وجود ندارد بهمین دلیل باید دقت داشته باشید که تکه های  شکلات را به اندازه مساوی در ظرف خرد کنید و آنرا وسط مایکروویو قرار دهید تا فرایند ذوب شدن به صورت یکنواخت صورت بگیرد.

 آب کردن شکلات تخته ای سفید

شاید برایتان جالب به نظر بیاید شکلات سفید حاوی هیچ گونه شکلات یا مایع کاکائویی نیست، در واقع شکلات سفید از کره،شیر و شکر درست شده است. آب کردن شکلات تخته ای سفید سخت تر از شکلات تخته ای تلخ یا نیمه شیرین است از این رو لازم است نکاتی را مدنظر داشته باشید. شکلات سفید خیلی سریع نسبت به شکلات های دیگر گرم می شود و راحت تر می سوزد. بنابراین برای آب کردن آن باید حرارت را کم کنید و با حوصله ی بیشتری انجام بدهید.

شکلات سفید تخته ای

طرز استفاده از شکلات تخته ای بر روی کیک

یکی از روش های تزئین بر روی کیک استفاده از شکلات تخته ای است که نیاز به ذوب کردن دارد.برلی تهیه این روکش شکلاتی بر روی کیک به دو ماده نیاز داریم کره و شکلات که آن ها را باهم به روش رز ماری آب می کنیم و اینکه موقع آب کردن شکلات ها حتما از قاشق فلزی و خشک استفاده کنید و به هیچ وجه قاشق خیس را وارد ظرف شکلات ننمایید.و نکته قابل توجه اینکه بجای مارگارین حتما از کره استفاده شود چون هنگام برش زدن برروی کیک شکلات ها خرد و پودر نمی شوند.در پایان شکلات ذوب شده رو بزارید خنک شود و بعد بر روی کیک ریخته و تزئین نمایید.

فروش شکلات تخته ای در فروشگاه اینترنتی هیوا شکلات

انواع شکلات های تخته ای شمشی و پوششی سفید،کاکائو،تلخ و شکلات صبحانه با برند های معتبر و شناخته شده ایرانی مناسب هر ذائقه ای در فروشگاه اینترنتی هیوا شکلات موجود می باشد به شما پیشنهاد میکنیم از فروشگاه هیوا شکلات حتما دیدن کنید و از نزدیک شاهد کیفیت و قیمت مناسب شکلات های تخته ای مختلف باشید.برای خرید شکلات تخته ای با کیفیت حتما باید به پودر کاکائو آن توجه کنید چون هر چه پودر کاکائو مرغوب تر باشد رنگ شکلات تخته ای تیره تر خواهد بود.


انواع شکلات تخته ای
نمایش بیشتر
  • #Title         
    فروش ویژه
  • مقایسه